Перейти к содержанию

Рекомендуемые сообщения

В 21.04.2016в05:14, rasta сказал:

 

Зрештою, тема ніби вже вичерпала себе. Про хімію та фізику мона побалакати в іншій гілці. Наприклад "задроти-ботани". Чи "Общіство прєстарєлих нудних мізантропав" (це моя улюблена) ;)

 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Блін, треба було раніше це сюди викласти. Ось декілька потужних обговорень теми і статей. До речі, вплив морозу там теж зачіпається, але не в тому контексті, в якому подавав топікстартер.

1. Розширена стаття, в якійможна одразу переходи до третього розділу.

2. Як мембрана працює на морозі - суб'єктивні враження групи беккантрійщиків.

3. Фізика процесу (читайте останній абзац).

4. Ще раз про фізику. Ось стосовно морозу слова: "Зимой в мороз появляется проблема обмерзания Гортекса. Гортекс проводит пары воды, но, как известно, существует отличие паров воды от тумана. Пар - это молекулы воды, туман же - это взвесь в воздухе капель воды. Одной фразой, туман - это конденсировавшийся пар. Поэтому, чтобы пар проходил через мембрану, температура на поверхности мембраны должна быть выше точки росы. Это температура, при которой пар воздуха конденсируется в туман (для тех, кто не помнит физику). Для нормальных условий - это градусов 5-10. Если на улице -20, а у вас снаружи куртки +10, то вы точно не потеете - у вас проблемы с переохлаждением и скорее всего через час другой вас ждет смерть от переохлаждения. Соответственно при нормальных условиях пары воды конденсируются на внутренней стороне мембраны и замерзают. Бороться с этим невозможно - просто не забудьте вытряхнуть намерзший лед перед тем, как залезать в палатку."

Особисто в мене такого не було. Можливо не попадав на подібні умови. Або не звернув увагу. Крайній досід: 2 тижні на полонині Гаджина наприкінці березня (Самурайдерс Кемп). Температури були досить різними, плюс вологість і вітер. Обмерзання не було. 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
23 часа назад, grabli сказал:

Ок, Кеп, відповідаю по пунктах. 

1. Це не хімія, це фізика. Упс.

2. Так і відбувається. Своїм тілом ми зігріваємо тканину (наше тіло має 36.6, тож незалежно від зовнішньої температури, ми будемо це робити. Додаємо сюди тиск водяної пари з середини, яка також нагріта. Є ще такий термін як осмос (осмотичний тиск). Завдяки цьому і намокає тканина. Якщо бути дуже уважним і дуже багато кататись, то можна помітити, що навіть найкраща мембранна тканина після 5-8 годин на морозі темніє - тобто таки вбирає вологу. Але завдяки мікропорам, ця волога все ж не проникає в середину - її витісняє та ж водяна пара, що виділяється нашим тілом (ми пітніємо навіть в мороз). Вуаля, на цьому і побудований принцип дії мембрани, про що я писав. Але тут я з тобою погоджусь: чим нижча температура, тим інтенсивніші будуть ці процеси. 

3. А от тут вже пішла хімія. "Твердістю" води називають наявність в ній солей. Це вивчають в школі на уроках хімії (якщо її вчать). Відповідно, якщо солей у воді нема (дистилят) або їхня кількість незначна, таку воду називиють "м'якою". Це офтоп, хоча, якщо подумати, то сніг є "м'якою" водою, і це, безперечно, впливає на його властивості щодо взаємодії з мембраною. Але навіщо це знати обивателю?

4. Імовірність промокнути ніколи не прагне до нуля. Якщо буде бажання довести свою теорію до логічного завершення, візьми якось дві куртки - гортексову і якусь там РіпКьорл чи Квіксілвер. Або будь-яку, де заявлена мембрана 20К. І перевір, в якій з них ти промокнеш - навіть банально під душем. А потім вже і на снігу. В однакових чи відносно однакових умовах.

 

Але це все було і залишиться суб'єктивізмом. Я прихильник одного підходу в одягання, перевірив його вже неодноразово: Гортекс+фліс+термо. Коли мороз чи навіть сильний мороз, я одягаю всі три шари і не мерзну. Щойно стає тепліше - просто скидаю фліс і не пітнію/мокну при плюсах. Все елементарно. Навіщо купувати по 2-3 куртки і 5 флісок?

агрегатное состояние воды-это физика, согласен, в 5утра все смешалось и физика и химия %) а вот наявность солей-это не твердость, а жесткость воды, под твердостью воды я имел ввиду переход ее из жидкого состояния в твердое, "стремится к нулю" ты слишком буквально воспринял, это образно))  просто за годы прочитал и посмотрел много всяких разъяснений как работает мембрана, но для меня, как обывателя, все осталось примитивно мембрана=водостойкость) и на практике, в феврале я никогда не промокал даже при сильных снегопадах, хотя мембрана была минимальная, а вот в апреле при плюсовых осадках ситуация обратная, хоть и куртка с большей мембраной, вот это я имеел ввиду в первом посте, а на звание "кепа", кстати, не претендую :-D просто высказал свое практическое наблюдение 

на счет гортекса, так "красиво жить не запретишь")) но у меня к сожалению никогда не было куртки с гортексом, хотя курток сменил за годы катания штук 10) просто с гортексом обычно топовые куртки, и стоят они как несколько обычных мембранных того же производителя, а так как я  в беккантри туры и тп не езжу, в экстремальных погодных условиях не катаю, то для моего "паркового катания" вполне хватает обычных мембранных курток, которые стоят относительно не дорого и  я могу их менять после сезона или двух)

  • Годнота 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

раджу пошукати на geartrade.com - це барахолка, де за 70-100 бачинських можна прикупити гортексовий шмот. втім, ми в же далеко від теми пішли. 

 

upd: твердість води. ;););) хімія - сила. без неї б не було ні гортексів, ні пітетксів, ні інших ніштяків.

  • Годнота 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
В 29.04.2016в21:16, grabli сказал:

раджу пошукати на geartrade.com - це барахолка, де за 70-100 бачинських можна прикупити гортексовий шмот. втім, ми в же далеко від теми пішли. 

 

upd: твердість води. ;););) хімія - сила. без неї б не було ні гортексів, ні пітетксів, ні інших ніштяків.

ок, будем искать)

это просто языковое недоразумение) в русяз нет такого понятия как твердость воды, есть жесткость) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D1%91%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%8B 

Изменено пользователем rasta
  • Годнота 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты
В 3/31/2016в21:42, SnowDeal сказал:

Для погодных условий Буки и Драга достаточно 10к мембраны и 60 грамм утеплителя что бы комфортно катать.

Спасибо, воспользуюсь вашей информацией 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти

  • Похожий контент

    • От Нейромонах
      Доброго времени суток друзья. 
      Очень прошу по возможности скидывать в эту тему, магазины где можно купить сноуборды без обмана и развода, как у нас бывает зачастую. 
      Хочется тратить деньги не в китайскую херню. 
      Может кто знает или покупал уже. Спасибо вам огромное!!!
  • Последние посетители   0 пользователей онлайн

    Ни одного зарегистрированного пользователя не просматривает данную страницу

×